Zbigniew Bajkowski, Prezes Kliniki Dea Salus

Komfort dla najbliższych


Wywiad ze Zbigniewem Bajkowskim, Prezesem Kliniki Dea Salus w Tychach

- Panie Prezesie, rozmawiamy o dość ciekawej, ale kontrowersyjnej propozycji…

- Dlaczego kontrowersyjnej?

- Bowiem nie każda placówka zbliżona działalnością do Kliniki Dea Salus oferuje krótkoterminowe pobyty w swoich salach hotelowych. Do kogo adresujecie Państwo swoją ofertę?

- W życiu spotykają nas różne sytuacje. Na przykład nagle musimy zawodowo wyjechać na kilka dni, a najbliższa nam osoba jest obłożnie chora i potrzebuje opieki. Nie każdy z nas może umieścić bliskich w domu pomocy społecznej. Nawet jeśli mówimy o ośrodkach prywatnych. Hotel także nie jest najodpowiedniejszym miejscem dla chorych, bowiem pozbawieni są tam opieki. Nie zawsze też ktoś z rodziny lub przyjaciół może przyjąć na kilka dni naszego krewnego.

- I wtedy najbliższą osobę możemy powierzyć w dobre ręce…

- Tak. Pomagamy właśnie w takich w trudnych sytuacjach życiowych. Wychodzimy między innymi naprzeciw rodzinom osób, które opuszczają szpital po zabiegu chirurgicznym, a w domu nie wszystko jest jeszcze gotowe na ich powrót. Służymy pomocą doradczą przy dostosowaniu mieszkania na przyjęcie chorego. Jednocześnie w Klinice zapewniamy opiekę osobom, którym należy wykonać drobne zabiegi (np. leczenie niewielkich odleżyn), jeśli ludzie ci nie kwalifikują się do hospitalizacji. Nasze zaplecze medyczne pozwala również na wykonanie wlewów kroplowych. Dla osób potrzebujących pomocy psychologicznej do dyspozycji jest ekspert. Warto dodać, iż nasi pacjenci spędzają czas w komfortowo wyposażonych 2-3 osobowych salach, z których każda posiada zaplecze sanitarne: łazienkę oraz ubikację. Dodatkowo, przez cały pobyt, można korzystać z bezpłatnego Wi-Fi. Numer kontaktowy w sprawie pobytów hotelowych w naszym szpitalu to 501092372.

- A czy z takiego pobytu może skorzystać także osoba, która pragnie wykonać kompleksową diagnostykę stanu zdrowia?
- Tak. Podchodzimy do pacjenta holistycznie, a dodatkowo zdajemy sobie sprawę, iż najważniejsza jest profilaktyka. W razie potrzeby naszym pacjentom oferujemy diagnostykę USG (narządów jamy brzusznej, piersi, tarczycy, naczyń, a także z zakresu ginekologii), jak również gastroenterologiczną (wykonywane w znieczuleniu ogólnym gastroskopia i kolonoskopia) oraz kardiologiczną (EKG, Holter EKG, Holter ciśnieniowy, test wysiłkowy).

W Klinice do dyspozycji pacjentów oraz ich rodzin są lekarze o ogromnej wiedzy i wyjątkowej empatii. To specjaliści między innym z zakresu: kardiologii, laryngologii, chorób wewnętrznych, okulistyki, jak również chirurgii, ortopedii, neurologii, diabetologii oraz gastroenterologii. Jeśli zajdzie taka potrzeba na miejscu wykonujemy zabiegi tzw. chirurgii jednego dnia. Są to operacje z zakresu: ortopedii, ginekologii, urologii oraz chirurgii ogólnej i laryngologii. W przypadku trzech ostatnich dziedzin zabiegom poddajemy również dzieci.

- Dziękujemy za rozmowę, a Państwa zapraszamy do Kliniki Dea Salus.